(11.10 hodin)
(pokračuje Němcová)
Myslím, že si musí vedení Sněmovny srovnat své priority, a proto tedy takto avizuji svůj budoucí postup, aby zítra nevznikl třeba nějaký konflikt. Rozumím tomu, že pan kolega Mihola má jasné důvody pro to, že žádá o projednání těch bodů, které navrhoval, a proto avizuji svůj postup, abych nikoho nepřekvapovala.
Děkuji za pozornost.
Místopředseda PSP Petr Gazdík: Pardon, paní poslankyně, já se jenom zeptám. V případě, že by prošel návrh pana poslance Miholy a jeho první bod, chcete o tom hlasovat tak, jak to říkáte, aby to byl první bod před návrhem pana poslance Miholy, nebo jste schopna akceptovat i druhý bod po něm?
Poslankyně Miroslava Němcová: Já jsem schopna akceptovat i druhý bod, ale chtěla bych, aby prostě na ten bod číslo 345 došlo. Já nevím, jestli třeba dnes to stihneme, tak možná je bezpředmětné to, co tady říkám. Ale v případě, že to dnes nestihneme, tak bych považovala za důležité, aby se s tímto bodem Sněmovna vyrovnala. Nemám teď možnost se s panem kolegou domluvit, jestli by jemu vyhovovalo, aby jeho bod byl až druhý a tento bod jako první. Takže možná by bylo dobré se ho zeptat.
Místopředseda PSP Petr Gazdík: Dobře. Já nechám hlasovat o tom, že to každopádně bude hlasováno jako první bod, i kdyby prošel návrh pana poslance Miholy. (Poslankyně Němcová: Děkuji.) Děkuji.
Pan předseda Stanjura, po něm pan předseda Sklenák. Pan předseda Sklenák.
Poslanec Roman Sklenák: Já plně rozumím tomu, co říkala paní předsedkyně Němcová. Jen chci upozornit, že pokud bychom v tuto chvíli hlasovali o jejím návrhu, tak podle mého názoru automaticky padá to pevné zařazení dnes. Takže... (Poslankyně Němcová reaguje z místa, mimo mikrofon.) Dobře, pokud by to bylo podmíněně, když na to dnes nedojde, tak to zařadit zítra. Ale já si myslím, že to můžeme udělat tak, že se můžeme domluvit, že pokud dnes bychom se k tomu z jakéhokoliv důvodu nedostali, tak budeme počítat s tím, že to zařadíme zítra a najdeme vhodné místo. To by byl můj návrh.
Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji. Nicméně paní poslankyně, předpokládám, o tom chce nechat podmíněně hlasovat. Takže budeme o tom hlasovat tak, jak paní poslankyně navrhla.
Pan předseda Stanjura.
Poslanec Zbyněk Stanjura: Tak já mám avízo z ostatních poslaneckých klubů, že ten bod 345 bude mít rychlý průběh. Zkusím najít takový termín, který by nám to umožnil projednat dneska. Navrhuji, aby to bylo dneska jako čtvrtý bod, protože máme jednu smlouvu, dvě druhá čtení, tak po těch druhých čteních bychom vzali bod 345. Pokud to projde, tak se nemusíme trápit s pátkem a mohli bychom podpořit logický požadavek, abychom zítra udělali třetí čtení, na které včera nedošlo, hned zkraje rána. Tam také očekávám velmi rychlý průběh projednání tohoto konkrétního návrhu zákona, protože má širokou podporu v Poslanecké sněmovně.
Místopředseda PSP Petr Gazdík: Pane předsedo, v takovém případě váš návrh beru jako protinávrh k návrhu paní poslankyně a dám o něm hlasovat jako o prvním.
To byli všichni přihlášení. Já přivolám naše kolegy z předsálí a prosím, budeme hlasovat.
Nejprve o návrhu pana předsedy Miholy, aby zákon o sociálně-právní ochraně, sněmovní tisk 943, byl zařazen dnes jako první bod dnešního jednání.
Zahajuji hlasování. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 301, přihlášeno je 99 poslankyň a poslanců, pro 35, proti 19. Návrh nebyl přijat.
Takže pan předseda navrhuje pak alternativně hlasovat o tomto bodu v pátek 9. 6. jako první bod po třetích čteních.
Zahajuji hlasování o tomto návrhu. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 302, přihlášeno je 99 poslankyň a poslanců, pro 50, proti 8. Návrh byl přijat.
Dále pan předseda Mihola navrhuje bod 264 - Návrh zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, sněmovní tisk 935, zařadit v pátek 9. 6. jako první bod jednání.
Zahajuji hlasování o tomto návrhu. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 303, přihlášeno je 100 poslankyň a poslanců, pro 47, proti 29. Návrh nebyl přijat.
Pan předseda Mihola dále navrhuje bod 263 - Návrh zákona o ochraně památkového fondu, sněmovní tisk 666, zařadit zítra jako poslední bod bloku třetích čtení.
O tomto návrhu zahajuji hlasování. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 304, přihlášeno je 100 poslankyň a poslanců, pro 21, proti 32. Návrh nebyl přijat.
A poslední návrh, bod 33 a po něm bod 32, změna Ústavy České republiky a zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu, sněmovní tisky 947 a 947, zařadit zítra po třetích čteních.
Zahajuji hlasování o tomto návrhu. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 305, přihlášeno je 100 poslankyň a poslanců, pro 64, proti 5. Návrh byl přijat.
Pan předseda Sklenák navrhuje nový bod schůze, sněmovní tisk 681 - vložit do programu schůze zákon o obecní policii v pátek za bod 273, jako čtvrtý bod. Je to tak? (Nejsou námitky.)
Zahajuji hlasování o tomto návrhu. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 306, přihlášeno je 100 poslankyň a poslanců, pro 86, proti žádný. Návrh byl přijat.
Paní poslankyně Němcová navrhovala bod 345, žádost o vydání dvou poslanců, zítra jako první bod. Ale nejprve budeme hlasovat o alternativním návrhu pana předsedy Stanjury, který tento bod chce zařadit dnes jako čtvrtý bod dnešního jednání.
Zahajuji hlasování o tomto návrhu. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?
Je to hlasování 307, přihlášeno je 100 poslankyň a poslanců, pro 85, proti žádný. Návrh byl přijat. Tím jsme se vypořádali s pořadem schůze.
Prvním bodem dnešního jednání je
244.
Vládní návrh, kterým se předkládají Parlamentu České republiky
k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy I
Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu
/sněmovní tisk 1093/ - prvé čtení
Nacházíme se v prvním čtení, je to sněmovní tisk 1093. Předložený návrh uvede ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Prosím, paní ministryně, máte slovo.
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR Kateřina Valachová: Vážený pane předsedající, vážené poslankyně, vážení poslanci, dovolte, abych představila vládní návrh zákona, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy 1 Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu. Jedná se o sněmovní tisk 1093, první čtení.
Mezinárodní úmluva proti dopingu ve sportu byla přijata na konferenci UNESCO v roce 2005. Je mnohostrannou smlouvou, která vstoupila pro nás v platnost v roce 2007. Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu, také posílit antidopingové organizace národní a vytvořit smluvní rámec pro společný boj vládních i nevládních organizací proti dopingu. Nedílnými součástmi jsou přílohy zakázaných látek nebo mezinárodního standardu pro terapeutické výjimky.
Úmluva patří do kategorie smluv, jejichž přijetí, nebo nepřijetí jejich změn je podmíněno souhlasem Parlamentu České republiky a ratifikací prezidentem republiky. Přílohy jsou nedílnou součástí. Proto je nutno z hlediska jejich změn také tento postup použít. ***