Čtvrtek 23. února 2017, stenozáznam části projednávání bodu pořadu schůze

(pokračuje Vojtěch Filip)

82.
Návrh poslanců Stanislava Polčáka, Věry Kovářové, Miroslava Kalouska a dalších
na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb.,
Ústava České republiky, ve znění pozdějších ústavních zákonů
/sněmovní tisk 166/ - prvé čtení

Tisk 166 je opravdu hodně starý. Stanovisko vlády bylo doručeno jako sněmovní tisk 166/1. Požádám pana poslance Miroslava Kalouska, který je připraven, a pana poslance Marka Bendu, který je zpravodajem pro prvé čtení, aby zaujali místo u stolku zpravodajů. A pana poslance Miroslava Kalouska žádám o uvedení tohoto tisku. Pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo. Ano, ten tisk je skutečně velmi starý. Koneckonců já už také nejsem nejmladší, pane předsedající.

Milá koaliční většino, dnes je pro nás významný den, protože po třech letech, kdy jsme tento návrh zákona předložili, jste se rozhodli zařadit ho na program Poslanecké sněmovny do prvního čtení. Předkládali jsme ho s paní poslankyní Kovářovou a s panem poslancem Polčákem ještě v době, kdy pan poslanec Polčák nebyl europoslancem, a to, jak jistě víte, je už vážně hodně dlouho.

Chci vám vyslovit své uznání pro váš smysl pro humor, protože otevírat sedm měsíců před volbami v prvním čtení ústavní změnu, to snad je opravdu jenom fór, to by Sněmovna sama sebe nemohla brát vážně. A proto podle § 64 jednacího řádu si za předkladatele dovoluji tento návrh stáhnout a prosím, pamatujte si, jak ohleduplně se chováte k opozičním předlohám. Děkuju.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu poslanci Miroslavu Kalouskovi. V tom případě mi nezbývá než mu poděkovat. Pan zpravodaj nemusel plnit žádný úkol, protože je návrh stažen, a tím pádem je projednávání tisku 166 ukončeno.

 

Pokračovat budeme bodem

Aktualizováno 31. 10. 2017 v 18:00.
Přihlásit/registrovat se do ISP