(19.00 hodin)
(pokračuje Laudát)

A já si myslím, pane ministře, že by bylo lepší, kdybyste sám ten návrh stáhl, vrátil a skutečně jste přišli se standardní novelou zákona, která třeba pomůže nějaké rychlejší koordinaci zásahu. Ale jestli skutečně chcete kontrolory, kteří budou provádět například kontrolu výše hladiny vyčepovaného piva v půllitrech, vystavovat tomu, že budou chodit - to snad už není ani ve Švejkovi, to, co tady předvádíte. To je prostě naprosto neuvěřitelné. A já si myslím, že tohle není na předělávání zákona. A tahle vláda by se měla stydět! A pak se ptám, jak tato vláda vůbec funguje, jestli tohle vůbec projde. Jestli pan ministr Brabec ví o tom a jestli má nějaké asistenty, kteří mu pročtou ty hrůzy, které někdo na tu vládu přinese.

Co dělá Legislativní rada vlády? Je možné, že tohle projde přes Legislativní radu vlády? (Hlas mimo mikrofon.) No, je to vládní návrh, říká tady pan kolega Mládek. O to je to horší...

Můžu ještě poprosit?

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Poprosím o klid sále. Ještě pořád projednáváme návrh zákona. Děkuji.

 

Poslanec František Laudát: Jestli tohle ještě spáchal exministr Dienstbier - zřejmě jo. Nebo kdy to sem přišlo, já nevím. Nebo tohle padá na vrub panu ministru Chvojkovi? To se mi nechce věřit. Protože on je excelentní právník a snad má srovnané ústavní poměry, jak je rozdělená moc a také nějaký přiměřený výkon moci.

Takže já bych poprosil, kolegové, já tak učiním stejně, abychom si tuto vládní ostudu prostudovali, a až se na to příště dostane, tak abychom se tady domluvili, co s tím. Ale je pro mne alarmující, že tohle sem vůbec přijde. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji, pane poslanče.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, máme 19.00. Eviduji, že k faktické byl přihlášen pan poslanec Snopek, nicméně již není možné projednávat po 19. hodině. A pan ministr byl přihlášen do rozpravy. Já přerušuji tento bod a současně přerušuji jednání této schůze, a to do zítra, 2. 2. 2017, na 9.00, kdy budeme podle řádně schváleného pořadu začínat bodem 297 - zpráva vyšetřovací komise.

Děkuji vám a přeji všem hezký večer.

 

(Jednání skončilo v 19.01 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP