(17.00 hodin)
(pokračuje Kováčik)

Mě třeba zaujalo právě ono možná trošku hrozící rozvolnění způsobu pohřbívání příslušníků jiných kultur nebo jiných náboženství. Tady je jasné, že musíme, jsme tady u nás v České republice, musíme všichni ctít české zákony, české předpisy, české zdravotní, hygienické, bezpečností předpisy, ale také třeba české tradice, které se po staletí osvědčily a které je třeba ctít i zejména v tomto tak citlivém odvětví lidské činnosti i do budoucna.

Vzhledem k tomu, že situace je teď taková trošičku nejasná, rád bych v této chvíli požádal o přestávku na poradu klubu KSČM v délce dvě hodiny. A současně prosím klub KSČM, aby se dostavil do prostor klubu. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji. Vzhledem k tomu, že je 17. hodina, tak nemohu nic jiného než respektovat pauzu na jednání poslaneckého klubu KSČM, která tak je do 19 hodin. Přerušuji tedy tento bod a přerušuji i tuto schůzi Poslanecké sněmovny. Pokračovat budeme zítra ráno, kdy prvním bodem našeho jednání bude bod 290 - Odpovědi na písemné interpelace. Přeju vám hezký večer.

Paní ministryně, mrzí mě to, ale nic s tím nemohu udělat. (Ministryně Šlechtová od řečnického pultíku: Já jsem velmi zklamaná.)

 

(Jednání skončilo v 17.01 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP