(11.40 hodin)

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji panu zpravodaji za návrh procedury. K proceduře se hlásí nejprve pan poslanec Hovorka, po něm pan předseda Stanjura. Prosím, pane poslanče.

 

Poslanec Ludvík Hovorka: Děkuji za slovo. Já bych měl k té navržené proceduře ještě jednu prosbu. Chtěl bych poprosit, aby z toho společného hlasování o bodech A bylo ještě vyčleněno A42 a A109 - A42 je rozšíření zadávání JŘBÚ a A109, to je posun těch víceprací z 30 na 50 %. Aby tedy byly hlasovány samostatně a nebylo to v bloku A.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Samostatně kdy, pan poslanče?

 

Poslanec Ludvík Hovorka: Tehdy, jak navrhl poslanec Farský samostatné hlasování o A14, tak navrhuji, aby se stejně samostatně hlasovalo o těchto dvou bodech.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Takže po A14 by se hlasovalo o A42 a A109. Děkuji. Nyní pan předseda Stanjura. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Ještě jednou chci poděkovat za těch 100 pozměňovacích návrhů, které připravilo MMR a stovky, které připravili další vládní poslanci.

Chci se ale zeptat a upozornit na chybu v navržené proceduře, kdy bod A128 se má hlasovat v bloku s ostatními bloky (body?). Podle mě tam chybí, že v tom případě, pokud to bude schváleno, nemůžeme hlasovat o B9, K1 a O15, a v takovém případě je pak úplně zmatečný bod 23 hlasovací procedury, kdy se má hlasovat o bodu K1, což podle mého názoru není možné, protože se o tomtéž hlasuje už v bodu A128.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Tak, pan zpravodaj.

 

Poslanec Lukáš Pleticha: Pane předsedající, já bych poprosil o přestávku na pět minut, abychom to dali dohromady.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Takže je tady žádost poslaneckého klubu Úsvitu na 10 minut přestávky.. (Posl. Černoch žádá 20 minut). Už 20. (Veselost v sále.)

Takže je tady žádost - pan předseda Černoch žádá o dvacetiminutovou pauzu, je to tak, nebo se to ještě zvětšilo?

 

Poslanec Marek Černoch: Ne, ne, ne. Děkuji moc za slovo. Prosím o dvacetiminutovou pauzu, je toho fakt hodně, těch pozměňovacích návrhů, abychom si to ujasnili. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Tak přerušuji jednání Sněmovny na pauzu poslaneckého klubu Úsvitu do 12.02 hodin. Ve 12.02 se tady sejdeme. ***

 

(Jednání přerušeno v 11.42 hodin.)
Přihlásit/registrovat se do ISP