(14.00 hodin)

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Jenom stručná odpověď, pane ministře, ve vší úctě k vašim prioritám. Vy jako vládní většina opozici nezařazujete již dva roky celou řadu zákonů. My přitom máme stejnou zákonodárnou iniciativu jako vláda. Kdo se chová více, nebo méně mravně? My, když vám blokujeme jeden zákon, kde jsme schopni vyčíslit, že to je tunel na daňové poplatníky za mnoho miliard, anebo vy, když nám desítky zákonů vůbec nezařadíte na program, protože arogantně opovrhujete diskusí o našich návrzích? Já si myslím, že v tom jsme si naprosto rovni.

Jinak vzhledem k vaší páteční přítomnosti v ostravsko-karvinské pánvi to naprosto akceptuji a chci vám za TOP 09 slíbit, že energetický zákon podpoříme, i když ho předloží ministr kultury. Stačí ho jenom v pátek předložit jménem vlády České republiky.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Tak. Já zde eviduji ještě přednostní právo pana poslance Stanjury, jenom avizuji, že chci vyhlásit přestávku. Takže prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Já nebudu mluvit dlouho. Chci připomenout panu ministru Mládkovi, že on a jeho 60 sociálně demokratických kolegů zařídilo, že se třetí čtení končí ve 14.00 hodin. Já jsem to říkal včera na tiskové konferenci. Prosadili jste si to, pánové, vy sami v roce 2004. ODS a KSČM nedaly ani jeden hlas, pro hlasovali tehdejší vládní poslanci, upravili si jednací řád k tomu, aby to vyhovovalo tehdejší vládní většině - proč ne? Jako obvykle ten, kdo si upraví buď jednací řád, nebo volební zákon, na to při nejbližší příležitosti dodělá. My jsme pro to nehlasovali, pane ministře. Navíc jsme nepochopili, proč vy sami si do bloku třetích čtení zařadíte vratku ze Senátu. Tak nám to nevyčítejte. To bylo vaše rozhodnutí, s kterým jste přišli včera, které jsme klidně podpořili. Protože o vratce ze Senátu se dá jednat v úterý, ve středu odpoledne, ve čtvrtek dopoledne, v pátek dopoledne - na rozdíl od třetích čtení. Takže pane ministře, jestli se vám nelíbí, že jsme to dneska nestihli, tak zalitujte alespoň toho svého hlasování v roce 2004. My jsme pro to nebyli.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji. S přednostním právem pan poslanec Kalousek.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Jenom abych jen doplnil informaci pana kolegy Stanjury. Já v tom roce 2004, pane ministře, jako lidovec jsem spolu se sociálními demokraty pro tuto úpravu jednacího řádu hlasoval, společně s vámi. A velmi dobře (s důrazem) jsem věděl, proč to dělám.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Tak. Já v tuto chvíli přerušuji jednání do 15.30. Jenom informace pro členy organizačního výboru - ve 14.05 začne jeho jednání.

Děkuji a přeji vám dobrou chuť.

 

(Jednání přerušeno ve 14.03 hodin.)
Přihlásit/registrovat se do ISP