(9.10 hodin)
(pokračuje Hamáček)
V kontextu tohoto rozhodnutí budeme pokračovat bodem číslo
196.
Návrh časového harmonogramu projednávání vládního návrhu zákona
o státním rozpočtu České republiky na rok 2016 a střednědobých výdajových
rámců na léta 2017 a 2018 v Poslanecké sněmovně a jejích orgánech
/sněmovní dokument 2728/
Prosím zpravodaje rozpočtového výboru pana poslance Votavu, aby tento dokument uvedl.
Poslanec Václav Votava: Děkuji za slovo. Vážený pane předsedo, kolegyně, kolegové, dovolte mi, abych vás seznámil s usnesením rozpočtového výboru z jeho 27. schůze konané dne 2. září 2015 k Návrhu časového harmonogramu projednávání vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2016 a střednědobých výdajových rámců na léta 2017 a 2018 v Poslanecké sněmovně a jejích orgánech. Po úvodním slově předsedy výboru poslance Votavy a po rozpravě rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu za prvé doporučuje Poslanecké sněmovně, aby schválila časový harmonogram projednávání vládního návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2016 a střednědobých výdajových rámců na léta 2017 a 2018 podle přílohy tohoto usnesení; za druhé zmocňuje zpravodaje, aby s tímto usnesením seznámil Poslaneckou sněmovnu, což také tímto činím. (V sále je nadměrný hluk.)
Kolegyně, kolegové, přílohou usnesení rozpočtového výboru je návrh na usnesení Poslanecké sněmovny. Je tam tedy časový harmonogram, samozřejmě nebudu ho předčítat, protože všichni ho jistě máte a mohli jste se s ním seznámit. Chtěl bych pouze upozornit na -
Předseda PSP Jan Hamáček: Kolegyně, kolegové, prosím o klid.
Poslanec Václav Votava: - na tiskařského šotka, který se nám tam vloudil v bodě 7 a v bodě 12, kde se píše poslední věta u té sedmičky a u dvanáctky "střednědobé výdajové rámce na léta 2016 a 2017" - prosím, opravte si na "2017 a 2018". Za to se velice omlouvám.
Toť vše ode mne, pane předsedo, a můžeme hlasovat o usnesení.
Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. Ještě předtím otevřu obecnou rozpravu. Zeptám se, zda se někdo hlásí do obecné rozpravy. Není tomu tak, obecnou rozpravu končím. Otevírám podrobnou rozpravu a prosím tedy pana zpravodaje, aby přednesl návrh usnesení.
Poslanec Václav Votava: Děkuji za slovo. Poslanecká sněmovna schvaluje časový harmonogram projednávání vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2016, dále návrh zákona o střednědobých výdajových rámcích na léta 2017 a 2018 takto, jak je uvedeno v příloze usnesení rozpočtového výboru číslo 293/2015.
Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Zeptám se, zda chce ještě někdo vystoupit v podrobné rozpravě. Není tomu tak, podrobnou rozpravu končím. Předpokládám, že závěrečné slovo není třeba v takto relativně jednoduchém bodě, a budeme tedy hlasovat o návrhu usnesení.
Návrh usnesení zazněl a já zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti tomuto návrhu?
Hlasování má číslo 38. Přihlášeno 166, pro 158, proti nikdo. Tento návrh byl přijat a já končím projednávání bodu 196 a děkuji panu zpravodaji.
Poslanec Václav Votava: Děkuji za vstřícnost a za projednání.
Předseda PSP Jan Hamáček: Budeme pokračovat bodem číslo
3.
Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 258/2000 Sb.,
o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících
zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
/sněmovní tisk 270/ 8/ - vrácený Senátem
Než přistoupíme k projednávání tohoto zákona, navrhuji na žádost předsedy Senátu umožnit vystoupit senátorce Miladě Emmerové. Chci vás informovat, že informace k pozměňovacím návrhům vám byly rozdány do vaší pošty. (V sále přetrvává značný ruch.)
Budeme hlasovat. Zahajuji hlasování. Kdo souhlasí s vystoupením paní senátorky Emmerové, ať stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti?
Hlasování má číslo 39. Přihlášeno je 167, pro 155, proti nebyl nikdo. Tento návrh byl přijat.
Ještě předtím, než dám slovo paní senátorce, tak vás informuji, že Senát vrátil návrh zákona s pozměňovacími návrhy a jeho usnesení vám bylo doručeno jako tisk 270/9.
Nejprve tedy prosím, aby se za navrhovatele k usnesení Senátu a k přiloženým pozměňovacím návrhům vyjádřil pan ministr zdravotnictví.
Ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček Jako navrhovatel nesouhlasím s pozměňovacími návrhy Senátu a doporučuji přijmout zákon v původní verzi schválené Poslaneckou sněmovnou.
Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, pane ministře. Zeptám se, zda k návrhům Senátu chtějí vystoupit zpravodaj garančního výboru pan poslanec David Kasal - není tomu tak, a zpravodaj hospodářského výboru pan poslanec Jaroslav Foldyna - není tomu tak. V tom případě otevírám rozpravu a prosím, aby první v rozpravě vystoupila paní senátorka Emmerová.
Senátorka Milada Emmerová: Vážený pane předsedo, vážení přítomní, dovolte mi, i když jde o úkon čistě úřední, abych vás naprosto lidsky pozdravila.
Chtěla bych vám přednést 157. usnesení Senátu z 9. schůze, která se konala dne 18. června 2015 k již zmíněnému zákonu, tj. zákon o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, a další související zákony. Byl to senátní tisk číslo 87. Senát vrací návrh zákona Poslanecké sněmovně ve znění přijatých pozměňovacích návrhů uvedených v příloze tohoto usnesení. Za druhé pověřil mne a senátora Vladimíra Plačka odůvodněním usnesení Senátu na schůzi Poslanecké sněmovny. (V sále je rušno.)
Od přijetí tohoto usnesení uplynulo čtvrt roku a bylo možné si rozmyslet, jaké pozměňovací návrhy byly přijaty a jak jsou kompatibilní se základní filozofií tohoto zákona. Pokud by snad byly nějaké pochyby, že změna v režimu očkování, která je zde také uvedena v pozměňovacích návrzích, se nezdá jako zcela přiléhavá, tak -
Předseda PSP Jan Hamáček: Kolegyně, kolegové - paní senátorko, moc se omlouvám - prosím o klid. Z levé části od ministerské lavice zaznívá hluk. Děkuji, pane poslanče.
Prosím, paní senátorko, můžete pokračovat.
Senátorka Milada Emmerová: Takže tento pozměňovací návrh já osobně z titulu své profese jsem nepodpořila a domnívám se, že v současné době, kdy dochází k migrační krizi, je to tím víc odůvodněné, aby se nenabourával náš původní režim - očkovací kalendář.
Děkuji za pozornost.
Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, paní senátorko. Dále v rozpravě mám jednu písemnou přihlášku, to je přihláška pana poslance Štětiny. Prosím, pane poslanče.
Poslanec Jiří Štětina: Dobrý den, vážený pane předsedo, vážená paní senátorko, vážený pane ministře, vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci. Z tohoto místa hovořím -
Předseda PSP Jan Hamáček: Pane poslanče, já se omlouvám a znovu prosím o klid v Poslanecké sněmovně. Pokud moje prosby nebudou vyslyšeny, budu nucen přerušit jednání do doby, než se sněmovna uklidní. ***