(16.40 hodin)

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji vám, pane ministře. Přečtu omluvenky, které ke mně dorazily. Z dnešního odpoledního jednání se omlouvá pan ministr Stropnický z pracovních důvodů a dále se od 16 hodin z dnešního jednání omlouvá pan poslanec Jan Sedláček.

Byl jsem ještě upozorněn na to ohledně interpelací pana poslance Bendla, že je možné položit pouze poslední, 34. interpelaci, protože ta v pořadí čtrnáctá tím, že jste nebyl přítomen, dle jednacího řádu ji není možné přeložit v rámci pořadí. Já bych vás tedy požádal, pane poslanče, abyste přednesl svoji interpelaci na ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou ve věci podpory rekonstrukce místních komunikací. Máte slovo.

 

Poslanec Petr Bendl: Předně chci poděkovat paní ministryni, protože se neomluvila jenom formálně, ale omluvila se i mně osobně, protože má zdravotní problémy, které chápu, a nemohla zde být přítomna. To velmi respektuji. Proto prosím prostřednictvím Poslanecké sněmovny, aby mi paní ministryně odpověděla na otázku, která se týká právě rekonstrukce místních komunikací.

Na jednání výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj nás paní ministryně informovala o tom, že na jednu z obrovských zátěží, kterou naše města a obce trpí, to jsou nutné rekonstrukce místních komunikací, budou evropské peníze. Ale podle všeho se vládě nepodařilo prosadit, aby strukturální fondy mohly být využívány i v této oblasti. Chtěl bych se ujistit, zda to je, či není pravda. Prosím o informaci, zda to tak opravdu je, že přes příslib, že se něco takového pro obce najde, prostředky nebudou. A co případně ministryně pro místní rozvoj v této oblasti navrhuje, protože to je problém, se kterým se bude muset Česká republika do budoucna určitě poprat, a budeme muset obcím pomoct v tom, aby mohly rekonstruovat místní komunikace. Děkuju.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji vám, pane poslanče, za vaši interpelaci. A vzhledem k tomu, že jsme dnes vyčerpali všechny interpelace, které byly položeny, tak vám děkuji, poslankyně a poslanci, za vaši účast a přerušuji jednání schůze do zítřejší 9. hodiny ranní a přeji vám všem příjemný zbytek dnešního dne.

 

(Jednání skončilo v 16.42 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP