(19.00 hodin)

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Děkuji paní poslankyni Chalánkové. Nyní s přednostním právem pan místopředseda Laudát.

 

Poslanec František Laudát: Vážený pane místopředsedo, jak jsme avizovali včera, netušíce, které body budou dneska na programu navrženy, nenavrženy, protože se program průběžně mění, tak mi dovolte i s ohledem na to, že byla svolána veledůležitá schůzka, která se týká Ústavy, a když jsme včera byli osobně svědky například s kolegou Zavadilem naprosto šílených diskusí na téma odvolávání prezidenta a podobně, tak se domnívám, že ta schůzka je potřebná. Je potřeba se začít domlouvat na obrysech změn ústavy.

Dovolte mi, abych požádal o dvě hodiny přestávky na jednání klubu.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Já vám udělím přestávku. Dále vidím ještě žádost pana kolegy Stanjury, prosím, pane předsedo, pana kolegy Fialy...

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Děkuji za slovo. Abychom zbytečně nechodili v 21 hodin, já chci říci, že jsme korektně včera čtyři předsedové opozičních klubů oznámili svým kolegům z vládních poslaneckých klubů, že si nepřejeme, aby se tento týden jednalo po 19. hodině, již jsme tady ve variabilním týdnu a současně projednáváme tři schůze. Já myslím, že slovo se má držet, i když to třeba není úplně příjemná zpráva, tak já jménem našeho klubu žádám o přestávku v délce dvou hodin od 21 hodin do 23 hodin. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Protože tuším, že to bude pokračovat, tak poprosím pana kolegu Schwarze.

 

Poslanec Bronislav Schwarz: Dobrý večer. Já bych poprosil - chápu, rozumím dohodám, ale požádal bych - mohli bychom dojet aspoň tento bod? Odhlasovat jen tento bod?

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Já se omlouvám, pane kolego, ale pan poslanec Laudát už o to požádal, já to nemohu vzít zpět, to by musel on sám nebo pan kolega Stanjura.

Další, kdo se hlásí, je pan předseda Fiala. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Radim Fiala: Děkuji za slovo. Já chci jen potvrdit to, co řekl pan kolega Stanjura. Na základě dohody předsedů opozičních klubů i my žádáme o přestávku na klub v délce jedné hodiny. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Tak, a já bych teď měl udělit pauzu v délce pěti hodin, což je do 24.02 hodin. Vzhledem k tomu, že je dnes schváleno jednání do 24. hodiny, poté nebylo načteno jednání, tak než přeruším jednání Sněmovny do zítřejší 9. hodiny ranní, vzhledem k tomu, co tady zaznělo o schůzce, tak poprosím pana ministra Dienstbiera, který bude členy informovat o schůzce pro ústavní procedury. Prosím, pane ministře.

 

Ministr vlády ČR Jiří Dienstbier Já bych jenom chtěl stručně informovat zástupce jednotlivých klubů, že schůzka k ústavnímu návrhu zákona o referendu by se měla konat do 20 minut od skončení schůze v místnosti C 211, v takzvaném atriu. Je to jednací místnost, kterou má k dispozici vláda.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Takže v místnosti C 211 v atriu se žádaní členové sejdou za 20 minut.

Přerušuji jednání 19. schůze Poslanecké sněmovny do zítřejší 9. hodiny ranní, kdy budeme pokračovat odpověďmi na písemné interpelace na premiéra. Přeji vám hezký večer.

 

(Jednání skončilo v 19.03 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP