(13.40 hodin)
(pokračuje Kalousek)

Tak snad jediná, která mě napadá, je, že jste chtěli panu prezidentovi republiky nabídnout důvod ke konstatování, že jste to zase zzz... zkazili (pobavení v sále), abyste to co nejdříve mohli opravit. Ale dovoluji si konstatovat, že to je zásadní opovrhování legislativním procesem a že je to opovrhováním vůči výrobkům, které tato Sněmovna má dávat veřejnosti jako své výstupy, to znamená kvalitní výrobky, kvalitní výstupy. Tomu vy jste se vysmáli. Možná to budete novelizovat, ale to původní znění, to, které jste teď schválili a které vstoupí v platnost, to nezmizí z toho právního řádu. To tam zůstane navěky jako důkaz vašeho pokrytectví, neúcty k právnímu řádu a neúcty k legislativnímu procesu v České republice. (Potlesk poslanců TOP 09.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. Ještě s přednostním právem pan předseda klubu ODS. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Děkuji za slovo. Pane předsedo, vážená vládo, kolegyně a kolegové, velmi často tady slýcháváme slova o tom, jak opozice není konstruktivní a jak všechno hatí té vládě. Tak jestli jste si všimli toho volebního výsledku, my jsme se poctivě snažili v našem klubu dobrat shodného názoru. Nedobrali jsme se. Tak chci říct, že ten 101. hlas byl od nás. Když příště budete říkat, že vám hážeme klacky pod nohy a všechno znemožňujeme, přestože vás je dost, tak jste nebyli schopni si zajistit ani vy sami 101 hlasů v okamžiku, kdy to potřebujete. (Potlesk poslanců ODS.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. Není rozprava, takže nemohu připustit faktické poznámky. Pokud nejsou přihlášky s přednostním právem, tak končím tento bod. Současně přeruším tuto schůzi, bude pokračovat ve středu v 9 hodin. Ve 14 hodin se sejdeme na schůzi mimořádné, které byla takto svolána. Takže přerušuji tuto schůzi do středy, to znamená do zítra, do 9 hodin.

Pan předseda výboru pro sociální věci má jedno oznámení.

 

Poslanec Jaroslav Zavadil: Já bych chtěl požádat členy výboru pro sociální politiku, jestli by se nemohli teď v této přestávce sejít u klavíru. Děkuji.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. To je vše. Schůze byla přerušena.***

 

(Schůze přerušena ve 13.42 hodin.)
Přihlásit/registrovat se do ISP