(12.40 hodin)

 

Poslankyně Jana Hnyková: V pořadí třinácté, je to hlasování o bodu G, ale o tom nebudeme hlasovat, protože bylo již přijato F4.

Poslední hlasování máme o bodu H. Je to pozměňující návrh pana poslance Adolfa Beznosky. (Hlasy poslanců zprava - mimo mikrofon.)

Vážený pane předsedo, takto mi to předala legislativa a já se podle toho řídím.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Dobře, já to zjednoduším. Budeme hlasovat tedy o lhůtách. Pokud je hlasovatelný návrh kolegy Beznosky, je hlasovatelné jistě i to, co navrhla paní kolegyně Chalánková.

Zahájil jsem hlasování 183 a ptám se, kdo je pro. Stanoviska?

 

Ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová Jedná se tedy o návrh pana poslance Beznosky?

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Ne, Chalánkové. (Ministryně: Nesouhlas.) Paní zpravodajka? (Neutrální.) Kdo je proti nyní? Děkuji.

Hlasování pořadové číslo 183. Z přítomných 167 pro 30, proti 46. Návrh nebyl přijat.

 

Nyní tedy návrh pana kolegy Beznosky. Stanoviska? (Ministryně: Nesouhlas.) Paní zpravodajka? (Neutrální.)

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 184. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 184. Z přítomných 167 pro 33, proti 79. Návrh nebyl přijat.

 

Ptám se, jaký je ještě pozměňovací návrh.

 

Poslankyně Jana Hnyková: Není už. Teď bychom měli hlasovat o návrhu jako celku. O návrhu zákona, abych se správně vyjádřila.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Ještě pan předseda klubu TOP 09, pan kolega Kalousek. Prosím, pane poslanče.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Víte, dámy a pánové, prostřednictvím pana předsedajícího, když poslanci vládní koalice nedokážou ani takovou marginální vstřícnost jako umožnit hlasování po bodech, které opozice žádala, tak je to pod jakoukoliv úroveň dlouhodobých zvyklostí v této Poslanecké sněmovně. Respektuji váš názor, že nesouhlasíte s těmi pozměňujícími návrhy, ale neochota vyjít vstříc alespoň o milimetr v proceduře je pro nás zásadní zprávou.

A dovolte, abych dal zásadní zprávu zase já vám. Bohužel ani pan předseda Stanjura, ani já - i pan předseda Stanjura i já máme bohužel příliš daleko do dokonalosti spasitele, který velel nastavit tu druhou tvář. My máme raději vyrovnanou bilanci a vracíme.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Tak je po hlasování. Nemohu dát ani faktickou poznámku, jenom s přednostním právem mohu dát slovo někomu.

Ptám se, jestli všechny pozměňovací návrhy byly vyčerpány. Paní zpravodajko. (Ano, byly.) Byly vyčerpány. Nikdo nic nenamítá. Můžeme přikročit k hlasování o zákonu jako o celku.

 

Přednesu návrh usnesení: "Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s vládním návrhem zákona, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 73/2011 Sb., o Úřadu práce České republiky a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, podle sněmovního tisku 257, ve znění schválených pozměňovacích návrhů."

Zahájil jsem hlasování číslo 185 a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 185. Z přítomných 167 pro 125, proti 32. Návrh byl přijat. (Tleská část poslanců ČSSD.) Konstatuji, že s návrhem zákona byl vysloven souhlas.

 

Děkuji paní ministryni, děkuji paní zpravodajce a končím bod 126.

 

Dále budeme pokračovat volebními body. Ještě předtím pan předseda klubu ODS. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Děkuji. My jsme nakonec hlasovali proti a chci připomenout tři hlavní důvody. Vy jste sice zatleskali. Za prvé spouštíte riskantní projekt, který není dobře připraven. Za druhé, o rozdělení peněz ve skutečnosti nerozhodla Poslanecká sněmovna, ale dohoda sociálně demokratických hejtmanů se sociálně demokratickým premiérem. A za třetí, a to je nejdůležitější, posilujeme tímto rozhodnutím o sedm miliard krajské rozpočty a upřeli jste právo všem krajským zastupitelům o těch sedmi miliardách rozhodovat. Můžete si k tomu tleskat. (Ostentativní potlesk z části levé části.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Pan ministr Chovanec má náhradní kartu číslo 13.

 

Budeme pokračovat bodem

 

148.
Návrh na změny ve složení orgánů Poslanecké sněmovny

Usnesení volební komise číslo 69 ze dne 23. července a číslo 70 ze dne 10. září t. r. vám bylo doručeno na lavice. Prosím, aby se slova ujal předseda volební komise pan poslanec Martin Kolovratník. Pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Pane předsedající, děkuji. Kolegyně, kolegové, nabrali jsme 15 minut zpoždění. Já se pokusím svou rychlostí aspoň část toho zpoždění ukrojit. Nejdřív nás čeká několik bodů, které proběhnou veřejným hlasováním, a poté vás vyzveme, abyste se přesunuli klasicky k tajnému hlasování do Státních aktů. Tak prosím o klid a vaši pozornost, abychom to zvládli rychle.

Tak tedy bod 148 - Návrh na změny ve složení orgánů Poslanecké sněmovny. Tento bod jsme připravovali ve volební komisi už od léta. Ve stanovené lhůtě do 23. července jsme obdrželi návrhy na změny v orgánech Sněmovny od poslaneckých klubů. K nim jsme přijali usnesení číslo 69, které, jak před chvílí konstatoval pan předsedající, bylo rozdáno na vaše lavice. Nebudu ho číst. Jsou to některé rezignace a dále hlavně nominace za kolegy a kolegyně poslance a poslankyně, kteří se stali europoslanci.

Dále konstatuji, že koncem srpna rezignoval na svůj poslanecký mandát pan poslanec Miloš Petera, proto volební komise ihned vyhlásila další lhůtu na změny v orgánech Sněmovny. Ve lhůtě do 9. září do13 hodin obdržela volební komise následující nominace - byly to nominace klubu ČSSD. Bylo přijato usnesení číslo 70. I to máte rozdáno na svých lavicích, a nebudu ho tedy číst.

Ještě připomenu, že jednací řád Poslanecké sněmovny stanoví, že změny v ustavených orgánech a komisích lze provádět jen s naším souhlasem a volba se koná většinovým způsobem. Jednací řád nestanoví způsob volby a historicky tyto volby vždy probíhají hlasováním veřejným. Doporučuji tedy, aby po rozpravě k navrženým kandidátům - jak jsem řekl, viz usnesení, které máte na lavicích - Sněmovna poté provedla hlasování pomocí hlasovacího zařízení en bloc.

Nyní pane předsedo, prosím, abyste otevřel rozpravu.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Otevírám rozpravu. Nemám do ní žádnou písemnou přihlášku. Hlásí se někdo z místa? Není tomu tak. Rozpravu končím. Pan předseda volební komise navrhl hlasovat o usnesení 69 a 70 en bloc, to znamená jak rezignace, tak volby. Je to poměrně jasné rozhodnutí, nikdo nic nenamítá v rozpravě.

 

Rozhodneme tedy hlasováním o rezignacích a nominacích do výborů jednotlivých poslanců, tak jak byly v usneseních 69 a 70 volební komise obsaženy.

Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 186. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 186. Z přítomných 164 pro 142, proti nikdo. Návrhy byly přijaty a poslanci jsou zařazeni do výborů za rezignující a odchozí poslance. Končím bod číslo 48.

 

Začínám bod

 

152.
Návrh na jmenování členů Kontrolní rady Technologické agentury České republiky /2/

Prosím pana předsedu volební komise Martina Kolovratníka, aby se ujal slova. Pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. Kolegyně a kolegové, i tady proběhne veřejná volba, ale bude to malinko atypické hlasování, proto potřebuji malinko víc času, abych vám to vysvětlil.

Nejdříve rekapitulace. Na základě výzvy výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu byly doručeny dva návrhy právnických osob zabývajících se výzkumem a vývojem. Zmíněný výbor tyto dva návrhy postoupil volební komisi dne 4. září a požádal organizační výbor o zařazení bodu na tuto schůzi. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP