(Jednání zahájeno v 9.01 hodin.)

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přeji vám pěkné dopoledne. Zahajuji třetí jednací den 12. schůze Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám.

Prosím, abyste se všichni přihlásili identifikačními kartami a případně mi oznámili, kdo žádá o vydání náhradní karty. V tento moment mám poznamenáno, že byla vydána náhradní karta panu poslanci Petru Adamovi, je to náhradní karta číslo 13.

Také sděluji, že o omluvení své neúčasti na dnešním jednání požádali tito poslanci a poslankyně. Takže ze schůze 17. 7. se v době od 9.30 do 18 hodin omlouvá z pracovních důvodů pan poslanec Martin Lank. Dále se omlouvají poslanci Adamová Markéta z osobních důvodů, Petr Bendl ze zdravotních důvodů, Ondřej Benešík z důvodu zahraniční cesty, Zdeněk Bezecný od 9.30 do 12 z pracovních důvodů, Vlasta Bohdalová z důvodu zahraniční cesty, Böhnisch Robin z osobních důvodů, Fischerová Jana ze zdravotních důvodů, Ivan Gabal bez udání důvodu, Holeček Radim z osobních důvodů, Horáček Václav z osobních důvodů, Janulík Miloslav z osobních důvodů, Kádner David z pracovních důvodů, Kolovratník Martin z osobních důvodů, Daniel Korte do 13 hodin z pracovních důvodů, Koskuba Jiří z osobních důvodů, Nekl Josef ze zdravotních důvodů, Němcová Miroslava bez udání důvodu, Nováková Nina od 9.30 do 11.30 a od 16.30 z pracovních a zdravotních důvodů, Ondráček Zdeněk z osobních důvodů, Ivan Pilný z pracovních důvodů, Pražák Karel ze zdravotních důvodů, Schwarz Bronislav do 12 hodin z pracovních důvodů, Štětina Jiří do 13 hodin z pracovních důvodů, Tureček Karel z osobních důvodů, Velebný Ladislav z pracovních důvodů, Vostrá Miloslava z rodinných důvodů, Vyzula Rostislav z rodinných důvodů, Zemánek Jiří z pracovních důvodů, Ženíšek Marek z pracovních důvodů.

Dále se omlouvají tito členové vlády: pan Bohuslav Sobotka z dopoledního jednání z pracovních důvodů, pan Pavel Bělobrádek do 11 hodin z pracovních důvodů, paní Marksová Michaela z důvodu zahraniční cesty, pan Prachař Antonín z pracovních důvodů, pan Martin Stropnický z pracovních důvodů, paní ministryně Helena Válková do 15 hodin z pracovních důvodů a Lubomír Zaorálek z důvodu zahraniční cesty.

Budeme tedy pokračovat dalšími body ve schváleném pořadí.

Hlásí se pan poslanec Stanjura. S přednostním právem nebo s faktickou poznámkou? S přednostním právem.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Děkuji za slovo. Už jsem dvakrát žádal pana předsedu Hamáčka, aby zjednal pořádek a požádal předsedy různých sněmovních orgánů, aby nesvolávali jednání během pléna. Tak v devět hodin zasedá komise pro Opencard - dnes v devět hodin. Jestli to nezrušíte a ty poslance sem nepustíte, tak já si - neříkám vy, mluvím jako koalice - tak si vezmeme pauzy a počkáme, až dojedná vyšetřovací komise pro Opencard, aby se všichni naši poslanci mohli plnohodnotně zúčastnit pléna Sněmovny. Myslím, že je to neuvěřitelné, říkáme to potřetí. Poprvé jsem to pochopil, podruhé to byla legrace, ale tohle už je úmysl. Tak ať si to ten předseda svolá večer nebo ráno nebo mimo jednací dny Poslanecké sněmovny. Jak dlouho víme, že od patnáctého zasedá Sněmovna - velmi dlouho.

V této chvíli si žádám o přestávku na jednání našeho klubu v délce deseti minut. Doufám, že mezitím se to jednání zruší a můžeme v 9.15 pokračovat. Děkuji vám.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Dobře. V tom případě vyhlašuji přestávku v délce deseti minut a pokračovat v jednání budeme v 9 hodin a 15 minut. Děkuji.

 

(Jednání přerušeno v 9.05 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP