(18.00 hodin)
(pokračuje Chládek)

Je to tedy v oblasti vzdělávání. Tematický okruh je zaměřen na povědomí o způsobech ochrany zdraví a bezpečí. Je to tedy širší okruh. Není to jenom na tu oblast, která zajímá paní poslankyni. A ta druhá oblast se týká, jak se chovat obezřetně při setkání s cizími a neznámými lidmi. Tam je to ještě více zaměřeno na tu oblast setkání s neznámými lidmi, protože malé děti samozřejmě jsou bezbranné, neumějí reagovat dostatečně tak jako třeba dospělý jedinec.

Poté my se snažíme samozřejmě i konkretizovat ty očekávané výstupy. Jestli mám ještě chvilku, tak se vám je pokusím tady načíst. Je to: Uvědomit si vůbec to nebezpečí, že hrozí tomu dítěti. Aby dítě vědělo v tomto věku, že bohužel ten svět je i takový, že někdy na něj čekají nějaké nástrahy. Jak se chovat přiměřeně právě ve svém známém prostředí, naopak jak se chovat v prostředí neznámém. Jak se vyhnout vůbec tomu nebezpečí. Jak reagovat, když se k něčemu takovému schyluje. Jak se vůbec proti tomu bránit. Takže to všechno je součástí programu Zdraví a bezpečí a vyučuje se to v rámci předškolního vzdělávání v předškolní výchově v předškolních zařízeních.

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji, pane ministře. Stihl jste to úplně přesně.

Konstatuji, že jsme pro dnešní jednací den ukončili projednávání ústních interpelací. Přerušuji jednání Sněmovny do zítřka do 9 hodin ráno, kdy budeme pokračovat podle schváleného bodu pevně zařazenými body. Přeji vám hezký večer.

 

(Jednání skončilo v 18.01 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP