(16.10 hodin)
Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Dobře, zahajuji hlasování. Kdo je pro přijetí předloženého pozměňovacího návrhu? Kdo je proti?
Hlasování končím. Je to hlasování číslo 143, přihlášeno 151 poslanců, pro 106, proti 30. Návrh byl přijat.
Poslanec Václav Klučka: Děkuji, paní předsedající. Další hlasování je hlasování o písmenu C, o dvou pozměňovacích návrzích poslance Jiřího Koubka.
Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Prosím o stanoviska. (Ministr i zpravodaj - kladné.)
Zahajuji hlasování o tomto pozměňovacím návrhu a táži se, kdo je pro. Kdo je proti?
Hlasování končím. Je to hlasování číslo 144, přihlášeno 152 poslanců, pro 118, proti 30. Návrh byl přijat.
Poslanec Václav Klučka: Děkuji vám, paní předsedající. Toť vše, co se týká pozměňujících návrhů. A teď vás prosím, abyste nás seznámila s usnesením k hlasování o zákonu jako celku.
Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: A já tak učiním. Přednesu návrh usnesení, o kterém budeme posléze hlasovat: "Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s vládním návrhem zákona, kterým se mění zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, podle sněmovního tisku 30, ve znění schválených pozměňovacích návrhů."
Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?
Hlasování končím. Je to hlasování číslo 145, přihlášeno 155 poslanců, pro 141, proti 9. Konstatuji, že s návrhem zákona byl vysloven souhlas.
Dalším bodem, který budeme projednávat je
39.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 198/2002 Sb.,
o dobrovolnické službě a o změně některých zákonů
(zákon o dobrovolnické službě), ve znění pozdějších předpisů
/sněmovní tisk 76/ - třetí čtení
Prosím, aby místo u stolku zpravodajů zaujal ministr vnitra Milan Chovanec a zpravodajka výboru pro sociální politiku paní poslankyně Jana Hnyková. Pozměňovací návrh je uveden ve sněmovním tisku 76/2.
Otevírám rozpravu, do které nemám žádnou přihlášku, tudíž rozpravu končím a přikročíme k hlasování o pozměňovacím návrhu. Prosím paní zpravodajku, aby přednesla pozměňovací návrh a před hlasováním se k němu vyjádřila.
Poslankyně Jana Hnyková: Vážená paní předsedající, vážené dámy, vážení pánové, jediný pozměňovací návrh, který byl předložen ve druhém čtení, je, jak řekla paní předsedající, obsažen ve sněmovním tisku 76/2. Je to návrh, který vzešel z jednání výboru pro sociální politiku. Jako zpravodajka navrhuji tento pozměňovací návrh schválit.
Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Děkuji. Žádám také navrhovatele zákona o vyjádření. (Ministr - souhlasné stanovisko.)
Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro předložený pozměňovací návrh. Kdo je proti?
Hlasování končím. Je to hlasování číslo 146, do kterého je přihlášeno 155 poslanců, pro 129, proti 1. Návrh byl přijat.
Nyní přikročíme k hlasování o návrhu usnesení, který zní: "Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s vládním návrhem zákona, kterým se mění zákon č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě a o změně některých zákonů (zákon o dobrovolnické službě), ve znění pozdějších předpisů, podle sněmovního tisku 76, ve znění schváleného pozměňovacího návrhu."
Zahajuji hlasování o tomto návrhu usnesení a táži se, kdo je pro. Kdo je proti?
Hlasování končím. Je to hlasování číslo 147, do kterého je přihlášeno 155 poslanců, pro 137, proti 1. Návrh byl přijat. Konstatuji, že s návrhem zákona byl vysloven souhlas.
Nyní přistoupíme k projednávání bodu
18.
Návrh poslanců Stanislava Grospiče, Zuzky Bebarové-Rujbrové,
Vojtěcha Filipa a dalších na vydání ústavního zákona o referendu
/sněmovní tisk 116/ - prvé čtení
Stanovisko vlády jsme obdrželi jako sněmovní tisk 116/1. Předložený návrh přednese místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.
Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Vážená paní předsedající, členové vlády, paní a pánové. Včera jsme konstatovali, že návrhů na obecné referendum v této Sněmovně bylo projednáno 18, včera to byl 18. návrh, tohle je 19. návrh. Osobně jsem se podílel na vypracování cca sedmi návrhů v různých podobách.
Největší naději Česká republika od roku 1993 na schválení obecného referenda měla v letech 2002 až 2006, kdy prošel Poslaneckou sněmovnou návrh zákona o obecném referendu a skončil, žel, v Senátu, protože jde o ústavní návrh a v té době Senát nebyl nakloněn v takové míře přímé demokracii.
Dovolím si být velmi úsporný při uvedení tohoto návrhu. Zákon, který předkládáme, realizuje článek 2 odst. 2 Ústavy České republiky a článek 21 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky. ***