Pokračování schůze Poslanecké sněmovny
22. ledna 2014 v 9.01 hodin
Přítomno: 178 poslanců

 

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: (V sále jsou kromě předsedajícího jen dva poslanci.) Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče - z členů vlády tady nemám nikoho -, dovolte, abych zahájil druhý jednací den 5. schůze Poslanecké sněmovny. Oba dva vás tady vítám.

Sděluji, že o omluvení své neúčasti na jednání požádali následující poslanci a členové vlády - podle seznamu, který tady ještě není.

Ale vzhledem k tomu, že je potřeba učinit kroky k zahájení schůze, tak prosím, aby se všichni přihlásili identifikačními kartami a případně mi oznámili, kdo žádá o vydání náhradní karty. Náhradní kartu číslo 1 má paní poslankyně Nina Nováková.

Pokud jde o omluvy z jednání Poslanecké sněmovny - už jsme tři -, ze zdravotních důvodů se omlouvá paní poslankyně Bebarová Rujbrová, z důvodu zahraniční cesty Benešík Ondřej, Jakubík Igor, Klaška Jaroslav, bez udání důvodu pan poslanec Jiří Koskuba, z důvodu zahraniční cesty Martin Lank, ze zdravotních důvodů také Pavlína Nytrová a z osobních důvodů na dopolední jednání Václav Snopek a Štěpán Stupčuk. Z důvodu zahraniční cesty jsou dále omluveni Josef Šenfeld a Kristýna Zelienková.

Z členů vlády se omlouvají Jiří Rusnok, Jan Fischer, František Lukl, Dalibor Štys a Zdeněk Žák, všichni z pracovních důvodů.

Dnes bychom se měli věnovat bodům dle schváleného pořadu schůze, bodům 3, 4 a 5, ale já schůzi přeruším, protože tady není přítomen zpravodaj ani předkladatel, a požádám o setkání s předsedy poslaneckých klubů, aby mi sdělili, který z poslaneckých klubů žádá o přerušení schůze pro poradu poslaneckého klubu. Žádám předsedy poslaneckých klubů, aby se za mnou dostavili v 9.10 hodin.

Přerušuji zatím schůzi do 9.15 hodin.

 

(Jednání bylo přerušeno v 9.03 hodin. V 9.15 předsedající sdělil, že na žádost klubu ODS přerušuje jednání Poslanecké sněmovny do 10.30 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP