(9.50 hodin)
(pokračuje Okamura)

Dámy a pánové, vedení Sněmovny reprezentuje Sněmovnu a je také odrazem stavu politiky v naší zemi. Tím, koho zvolíte, dáváte signál svým spoluobčanům a voličům, co si myslíte o svých volebních slibech a o hodnotách, které reprezentujete. Pan Schwarzenberg nechutné kompromisy nazval polykáním ropuch. Já vás prosím, abyste zvážili, jak velkou ropuchu jste schopni a ochotni polknout. Pokud s tím nepřestanete, věřte, že den ode dne budou ty ropuchy větší a horší.

Dámy a pánové, závěrem jsem vám chtěl říct, že tímto ruším svou kandidaturu na místopředsedu Poslanecké sněmovny a rozvazuji ruce všem přátelům a poslancům, kteří chtějí dodržet své předvolební sliby a byli skutečnou opozicí panu Kalouskovi a jeho uskupení. My v Úsvitu předvolební sliby rušit nebudeme. Děkuji. (Potlesk poslanců Úsvitu).

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu poslanci Tomiu Okamurovi. Má někdo další zájem přihlásit se do rozpravy? Není tomu tak. Rozpravu končím.

Jsou případné dotazy na předsedu volební komise po prohlášení pana kolegy Okamury, že rezignuje na svou kandidaturu na volbu místopředsedy Poslanecké sněmovny? Ptám se tedy na vydávání lístků a dobu, po kterou bude pracovat volební komise. Pane předsedo, prosím, upřesněte.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. My budeme muset vytisknout nové hlasovací lístky, kde tedy nebudou dvě jména. Takže teď poprosím ctěné plénum, aby nám dalo 15 minut času a v 10 hodin 10 minut můžeme začít vydávat hlasovací lístky. V 10.30 ukončíme vydávání a výsledek volby vám budeme schopni oznámit v 10.45. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Dobře. Vyhlašuji přestávku do 10.45 hodin. Připomínám tedy, že od 10.10 hodin začne volba a svůj volební akt můžete učinit v době 20 minut, to znamená do 10.30. Sejdeme se v 10.45. Přerušuji jednání.

 

(Jednání přerušeno v 9.52 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP