(Jednání pokračovalo ve 12.15 hodin.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Dámy a pánové, je 12.15 hodin, budeme pokračovat v přerušeném jednání. Já bych požádal pana předsedu volební komise, aby nás seznámil s výsledky druhého kola druhé volby místopředsedy Poslanecké sněmovny. Pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. Teď už dobré odpoledne vám přeji, dámy a pánové. Já bych vás informoval o výsledcích druhého kola druhé volby posledního volného místa místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Vydali jsme 190 hlasovacích lístků, odevzdáno bylo opět 190 platných i neplatných hlasovacích lístků, takže neodevzdaných hlasovacích lístků bylo nula.

Konstatuji, že pro poslance Petra Gazdíka v druhém kole hlasovalo 87 přítomných poslanců a poslankyň, pro Tomia Okamuru 75 přítomných. Kvorum bylo 96. Ani jeden z kandidátů nedosáhl potřebného nadpolovičního počtu. Takže bohužel musím konstatovat, že jsme nebyli úspěšní a ve druhém kole opět nebyl ani jeden z kandidátů zvolen. Děkuji.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji, pane předsedo. Myslím si, že nic jiného než ukončit...

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. Teď tady mám dotazy, jak to bude probíhat dál. Pro dnešek je tedy volba místopředsedů ukončena. Bude se vlastně začínat nanovo. To znamená, proběhne třetí volba po dohodě grémia a předsedů politických klubů. Do té nové volby, do třetí volby, opět od nuly budou znovu navrhováni kandidáti, tak jak budou představy a dohody jednotlivých politických stran. Takže díky.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. Také děkuji.

Registruji přednostní právo pana předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Prosím, máte slovo.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Pane předsedo, žádám o přestávku na jednání poslaneckého klubu v délce 40 minut.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Děkuji. Já samozřejmě vyhovím této žádosti, nicméně se budeme muset vypořádat také s otázkou, jak naložit s obědovou pauzou. Předpokládám, že TOP 09 bude intenzivně jednat během těch 40 minut.

Prosím, pan předseda klubu Stanjura.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Abych vám to ulehčil, my si vezmeme pauzu od 13 do 14 hodin a to se podle mě stihnou všichni naobědvat.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Dobrá. V tom případě mi nezbývá nic jiného, než přerušit jednání Sněmovny, a to do 14 hodin, kdy budeme...

Ještě pan předseda Kalousek. Prosím.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Rád bych pouze avizoval, že se pravděpodobně nebudeme muset vypořádat pouze s obědovou pauzou, ale i s dohodou z dnešního ranního grémia.

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Tomu rozumím, nicméně to není úplně v mé kompetenci. Já jsem tady od toho, abych stanovil, kdy budeme pokračovat. Takže budeme pokračovat ve 14 hodin. Do té doby přerušuji jednání této schůze.

 

(Jednání přerušeno ve 12.18 hodin.)
Přihlásit/registrovat se do ISP