FEDERÁLNÍ SHROMÁŽDĚNÍ ČESKOSLOVENSKÉ SOCIALISTICKÉ REPUBLIKY 1990

Sněmovna lidu

V. volební období

250

NÁVRH

na volbu

- nových poslanců Sněmovny lidu (příloha 1)

- nových členů předsednictva Federálního shromážděni (příloha 2)

- nových místopředsedů Sněmovny lidu a členů předsednictva Sněmovny lidu (příloha 3)

- nových předsedů výborů Sněmovny lidu (příloha 4)

- poslanců do výborů (příloha 5)

- na uvolnění poslanců z výborů (příloha 6)

U Praze dne 29. ledna 1990

JUDr. Josef Bartončík
předseda Sněmovny lidu

Příloha 1

Navrhuje se zvolit na uvolněné poslanecké mandáty ve Sněmovně lidu tyto poslance:

1)Ing. Jan Vácha v. o. 3 - Praha 3
nar. 19.10.1953
národnost česká vedoucí ASŘ
Československá strana lidová
Praha 6
Sázavská 6
2)Emanuel Mandler v. o. 4 - Praha 4
nar. 2.8.1932
národnost česká
programátor
ČsDI
Praha 4
Nad Lesním divadlem 12/13
3)Bohumil Doležal v. o. 8 - Praha 6
nar. 17.1.1940
národnost česká
programátor
ČsDI
Praha 2
Vinohradská 6
4)Vasil Mohorita v. o. 10 - Praha 7, 8
nar.19.9.1952
národnost česká
1. tajemník ÚV KSČ
KSČ
Praha 7
Pplk.Sochora 4
5)Ing. Rudolf Battěk v. o. 12 - Praha 8, 9
nar. 2.11.1924
národnost česká
důchodce
Čs. sociální demokracie
Praha 8
Křižíkova 78
6)PHDr. Ivan Fišera v. o. 14 - Praha 4 - jih
nar. 10.4.1941
národnost česká
výzkumný pracovník
bezpartijní
Praha 4
Sládkovičova 1238
7)Zdeněk Masopust v. o. 18 - Beroun
nar. 26.2.1938
národnost česká
vědecký pracovník ČSAV
člen KSČ
Praha 4
Nad Lesním divadlem 1114
8)RSDr. Vladimír Kolmistr v. o. 20 - Slaný
nar. 19. 5. 1930
národnost česká
dělník energovod Praha
bezpartijní
Kladno
Hálkova 1696
9)JUDR. Jiří Medřický v. o. 28 - Hostivice
nar. 26.1.1952
národnost česká
vědecký pracovník Středočeské pivovary k. p.Popovice
Čs. strana lidová
Říčany
Politických vězňů 23
10)Václav Klíma v. o. 29 - Příbram
nar. 16.2.1961
národnost česká
horník UD Příbram
bezpartijní
Příbram 7
K. H. Máchy 273
11)PHDR. Jiří Pospíšil v. o. 32 - Č. Budějovice
nar.9.5.1949
národnost česká
psycholog
bezpartijní
České Budějovice
M.Vydrové 31
12)Ing. Jan Štern v. o. 34 - Č. Krumlov
nar. 12.6.1953
národnost česká
šéfredaktor časopisu Forum
bezpartijní
Praha 4
Na Topolce 7
13)Ivan Úlehla v. o. 37 - Písek
nar.18.4.1951
národnost česká
psycholog OÚNZ Písek
bezpartijní
Písek
Tylova 2
14)Zdeněk Malina v. o. 39 - Strakonice
nar. 5.1.1944
národnost česká
fyzik Tesla Blatná
bezpartijní
Blatná
Holečkova 784
15)JUDR. Vlasta Parkánová v. o. 40 - Tábor
nar.21.11.1951
národnost česká
právnička Státní plemenářský podnik
bezpartijní
Sezimovo Ústí
Palackého 563
16)Jiří Šašek v. o. 42 - Plzeň II
nar. 3.9.1938
národnost česká
invalidní důchodce
bezpartijní
Plzeň
Revoluční 79
17)RNDr. Martin Palouš v. o. 45 - Karlovy Vary-Sokolov
nar. 14.10.1950
národnost česká
člen KCOF Praha
18)PHDr. Jindřich Konečný v. o. 46 - Karlovy Vary
nar.7.7.1940
národnost česká
dělník - nástrojař ZEZ Praha - závod Stará Role
Horní Blatná
Fučíkova 91
19)JUDR. Jiří Štancl v. o. 47 - Klatovy
nar. 23.4.1952
národnost česká
advokát
Křesťansko-demokratická strana
Klatovy
Na Bělidle 433
20)Ing. Zdeněk Křivský, CSc. v. o. 53 - Ústí n.Labem
nar.5.12.1941
národnost česká
Ústav pro výzkum a využití paliv
bezpartijní
Ústí n.Labem
Nová 32
21)JUDr. Josef Macek v. o. 54 - Česká Lípa
nar. 31.1.1949
národnost česká
podnikový právník
Čs. strana lidová
Jablonec nad Nisou
Mšenská 62
22)JUDR. Petr Toman v. o. 57 - Chomutov
nar. 3.3.1962
národnost česká
advokát
bezpartijní
Chomutov
Na Příkopech 902
23)MUDr. Petr Čermák, CSc. v. o. 60 - Liberec
nar. 22.1.1953
národnost česká
OÚNZ Liberec
bezpartijní
Liberec 6
Žitná 817
24)Mudr. Karel Novosad v. o. 62 - Louny
nar. 18.9.1953
národnost česká
ved. obvodní lékař
bezpartijní
Žatce
Svatopluka Čecha 1122
25)Ing. Miloslav Soldát v. o. 63 - Most - jih
nar. 28.9.1957
národnost česká
samostatný technolog CHZ ČSSP Litvínov
bezpartijní Litvínov
Koldům 297
26)Leo Dvořák v. o. 65 - Teplice - východ
nar. 22.5.1964
národnost česká
advokátní koncipient
bezpartijní
Teplice 2
Družstevní 1376
27)Ing. Oldřich Kužílek v. o. 67 - Hradec Králové
nar. 4.1.1956
národnost česká
Klicperovo divadlo
bezpartijní
Praha 6
Radčina 518
28)Vladimír Tolar v. o. 72 - Jičín
nar. 8.3.1951
národnost česká
předseda JZD Miletín
člen KSČ
Hořice
Chvalina 32
29)Jana Petrová v. o. 76 - Rychnov n. Kněžnou
nar.16.9.1966
národnost česká
členka KCOF Praha
bezpartijní
Dobruška 411
30)Petr Kučera v. o. 77 - Semily
nar. 29.6.1947
národnost česká
redaktor Svobodného slova
člen ČSS
Praha 6
Nebušická 244
31)Jaromír Gebas v. o. 79 - Trutnov
nar. 11.5.1953
národnost česká
náměstek ředitele KRNAP
člen KSČ
Špindlerův Mlýn 269
32)Ing.Miroslav Téra v. o. 80 - Dvůr Králové
nar.7.2.1948
národnost česká
ved. provozní ekonom JUTA
člen ČSL
Trutnov
Kryblická 366
33)MUDr. Luboš Špáta v. o. 81 - Ústí n.Orlicí
nar. 30.6.1942
národnost česká
lékař
bezpartijní
Ústi n.Orlicí
Havlíčkova 608
34)Jiří Musílek v. o. 82 - Česká Třebová
nar. 18.5.1942
národnost česká
učitel ZŠ
bezpartijní
Česká Třebová
Lesní 1782
35)Michal Dymáček v. o. 87 - Brno-město
nar. 13.5.1943
národnost česká
matematik
bezpartijní
Brno
Soukupova 5
36)Vlastimil Sehnal v. o. 88 - Blansko
nar. 15.2.1958
národnost česká
soukromý podnikatel - automechanik
bezpartijní
Lipůvka 121
37)Věroslav Sláma v. o. 90 - Brno-venkov
nar. 25.5.1930
národnost česká
technik Šlechtitelské stanice
bezpartijní
Želešice 33
38)Albert Černý v. o. 92 - Zlín I
nar. 4.2.1937
národnost česká
řidič OPS Zlín
Čs. sociální demokracie
Otrokovice-Trávníky 1166
39)Ing. Jaroslav Růžička v. o. 96 - Hodonín
nar. 1.9.1953
národnost česká
vývojový pracovník k. p. LET
bezpartijní
Uherské Hradiště
Masarykovo nám. 239
40)Zdeněk Jaroň v. o. 98 - Kroměříž
nar. 9.6.1960
národnost česká
vývojový pracovník PAL-Magneton
bezpartijní
Kroměříž
Kollárova 2978
41)Bohumil Janča v. o. 104 - Vyškov
nar.8.7.1936
národnost česká
učitel Zvláštní školy
bezpartijní
Vyškov
9. května 2
42)Miroslav Grebeníček v. o. 106 - Znojmo-Břeclav
nar.21.3.1948
národnost česká
docent University J. E. Purkyně
člen KSČ
Mikulov
Zlámalova 9
43)Ing. Vladimír Tarek v. o. 107 - Znojmo
nar. 28.4.1938
národnost česká
bezpartijní
Znojmo
Riegrova 48
44)MUDR. Pavel Svítil v. o. 109 - Žďár nad Sázavou
nar. 20.10.1955
národnost česká
lékař
bezpartijní
45)PHDr. Lubomír Zaorálek v. o. 113 - Ostrava IV
nar. 6.9.1956
národnost česká
politický pracovník
bezpartijní
Ostrava-Kunčice
Na Lachu 8
46)Ing. Vladimír Fojtík v. o. 120 - Orlová
nar. 29.9.1960
národnost česká
důlní technik
bezpartijní
Orlová - Poruba 986
47)Jaromír Piskoř v. o. 127 - Opava
nar. 11.8.1962
národnost česká
technolog
bezpartijní
Opava
Haškova 8
48)MUDr. Miroslav Macek v. o. 131 - Šumperk
nar. 7.12.1944
národnost česká
lékař
bezpartijní
Zábřeh
Jiráskova 42
49)Ing. Ján Langoš v. o. 137 - Nové Mesto
nar. 2.8.1946
národnost slovenská
elektroinženýr SAV
bezpartijní
Bratislava
Karadžičova 45
50)Milan Šútovec, CSc. v. o. 138 - Karlova Ves
nar. 12.9.1940
národnost slovenská
publicista
bezpartijní
Bratislava
Kadnárova 108
51)JUDR. Ernest Valko v. o. 139 - Petržalka
nar. 10.8.1953
národnost slovenská
vedoucí referent právní služby
bezpartijní
52)Petr Zeman v. o. 141 - Stupava
nar. 10.1.1942
národnost slovenská
předseda Syndikátu slov. novinářů
bezpartijní
53)Eleonora Sándorová v. o. 144 - Galanta
nar. 4.10.1959
národnost maďarská
etnografka
členka Maďarské nezávislé iniciativy
54)Ladislav Vrba v. o. 145 - Sereď
nar.8.6.1941
národnost slovenská
referent MTZ JRD
člen Strany slobody
Letničie, Smolinská 4
55)Oszkár Világi v. o. 146 - Komárno
nar. 17.4.1963
národnost maďarská
státní notář
bezpartijní
Dunajská Streda
Jilemnického 233
56)MUDr. Karol Hranai v. o. 147 - Levice
nar. 19.1.1934
národnost slovenská
člen Demokratické strany
Nitra
Kamenná 21
57)Pavel Šremer v. o. 150 - Zbehy
nar. 24.2.1941
národnost česká
člen Strany zelených
Bratislava
58)Szilárd Somogyi v. o. 151 - Dvory
nar. 20.3.1969
národnost maďarská
Dunajská Streda
Nám. Víť.1367
59)Pavol Bolgavý, CSc. v. o. 153 - Senica
nar. 16.6.1944
národnost slovenská
vědecký pracovník
bezpartijní
Bratislava
Bieloruská 52
60)MUDr. źudovít Baldovský v. o. 154 - Šaštín
nar. 24.11.1948
národnost slovenská
lékař
člen Strany slobody
Košice
Steinerova ul.
61)Ing. Július Minka v. o. 158 - Trenčín
nar. 7.2.1945
národnost slovenská
technik Výpočetního střediska
bezpartijní
62)Ing. Anton Juriš v. o. 161 - Trnava
nar. 13.8.1941
národnost slovenská
učitel Zemědělské školy zahradnické
Piešťany
Balakovská cesta 2
63)MUDr. Štefan Kováč v. o. 162 - Banská Bystrica
nar. 14.8.1940
národnost slovenská
Krajská pedagogicko-psychologická poradna
bezpartijní
64)JUDR. Dušan Macuška v. o. 169 - Lučenec
nar. 26.5.1957
národnost slovenská
advokát
bezpartijní
65)Ing. Miroslav Tahy v. o. 170 - Martin
nar. 4.2.1932
národnost slovenská
technický náměstek
Bratislava
Naburská 3
66)Michal Geci v. o. 171 - Turčianské Teplice
nar. 7.6.1919
národnost slovenská
člen Demokratické strany
Piešťany
Letná 7
67)Pavol Kanis v. o. 172 - Povážská Bystrica
nar. 27.8.1948
národnost slovenská
tajemník ÚV KSS
člen KSČ
Bratislava
Hočiminova 39
68)Doc. Ing. Rudolf Filkus v. o. 177 - Zvolen
nar. 2.9.1927
národnost slovenská
vědecký pracovník Ekonomického ústavu SAV
69)Alfréd Haško v. o. 178 - Banská Štiavnica
nar. 19.12.1952
národnost slovenská
učitel Základní školy
bezpartijní
70)Doc. Ing. Karol Honner, CSc. v. o. 181 - Žilina
nar. 21.8.1932
národnost slovenská
předseda Krajského výboru Komitétu pro životní prostředí
bezpartijní
71)Ing. Jozef Habovštiak, CSc. v. o. 182 - Bardejov
nar. 19.3.1937
národnost slovenská
vědecký pracovník
bezpartijní
Krivá, okres Dolný Kubín
72)Ing. Jozef Baškay v. o. 184 - Košice IV
nar. 23.2.1951
národnost slovenská
soukromý podnikatel
bezpartijní
Košice
Krasková 3
73)PHDr. lvan Marton v. o. 190 - Kežmarok
nar. 16.4.1945
národnost slovenská
pracovník PZO Slovart
bezpartijní
74)Vladimír Klimeš v. o. 191 - Poprad
nar. 1.7.1925
národnost slovenská
klinický onkolog
bezpartijní
75)Jozef Jankovič v. o. 200 - Vranov n. Ťoplou
nar. 8.11.1937
národnost slovenská
akademický sochař
bezpartijní
76)PHDR. Ivan Laluha v. o. 195 - Krompachy
nar.
národnost slovenská
historik
Bratislava

Příloha 2

ČLENOVÉ PŘEDSEDNICTVA FEDERÁLNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ

poslanci:

PHDR. Benda Václav

Ing. Langoš Ján

Mohorita Vasil

PHDR. Šabata Jaroslav

Příloha 3

MÍSTOPŘEDSEDOVÉ SNĚMOVNY LIDU

poslanci:

Ing. Langoš Ján

Ing. Moltašová Jana

ČLENOVÉ PŘEDSEDNICTVA SNĚMOVNY LIDU

poslanci:

Mikundová Oldřiška

PHDr. Šabata Jaroslav

Příloha 4

PŘEDSEDOVÉ VÝBORŮ SNĚMOVNY LIDU
mandátového a imunitního MUDr. Hranai Karol
ústavně právního Masopust Zdeněk
zahraničníhoPHDR. Šabata Jaroslav
branného a bezpečnostního Ing. Šoltés Michal
pro plán a rozpočetIng. Bezecný Jiří
pro průmysl, dopravu obchodLaštovička Zdeněk
pro kulturu a výchovuJankovič Jozef
pro sociální politikuJUDr. Macek Josef

Příloha 5

Ústavně právní výbor

poslanci:

PHDr. Václav Benda

JUDR. Miroslav Jansta

Emanuel Mandler

Zdeněk Masopust

JUDR. Jiří Medřický

JUDr. Vlasta Parkánová

JUDR. Jiří Štancl

JUDr. Petr Toman

Leo Dvořák

JUDR. Ernest Valko

Oszkár Világi

JUDr. Dušan Macuška

Výbor pro životní prostředí

poslanci:

RNDr. Martin Palouš

Ing. Zdeněk Křivský

MUDr. Petr Čermák

Ing. Miloslav Soldát

Jaromír Gebas

Jaromír Piskoř

Pavel Šremer

Pavol Bolgavý

Doc.Ing. Karol Honner

Výbor pro sociální politiku

poslanci:

Václav Klíma

Ivan Úlehla

PHDr. Jindřich Konečný

JUDR. Josef Macek

MUDR. Karel Novosad

MUDr. Lubor Špáta

MUDr. Pavel Svítil

MUDr. Miroslav Macek

MUDR. źudovít Baldovský

Vladimír Klimeš

Ing. Tomáš Hradílek

Výbor pro kulturu a výchovu

poslanci:

MUDR. Miroslav Bartoš

Jan Bubeník

PHDR. Ivan Fišera

Ing. Jan Štern

Ing. Oldřich Kužílek

Petr Kučera

Jiří Musílek

Bohumil Janča

Ing. Vladimír Turek

PHDR. Lubomír Zaorálek

Milan Šútovec

Petr Zeman

Eleonora Sándorová

Ing. Konstantin Viktorín

Jozef Jankovič

Výbor pro zemědělství a výživu

poslanci:

Ing. František Malý

Vladimír Tolar

Ing. Anton Juriš

Ing. Miroslav Tahy

Ing. Jozef Habovštiak

Výbor pro průmysl, dopravu a obchod

poslanci:

Martin Peroutka

ing. Slavomír Stračár

Bohumil Doležal

RSDr. Vladimír Kolmistr

Zdeněk Malina

Michal Dymáček

Věroslav Sláma

Ing. Jaroslav Růžička

Zdeněk Jaroň

Ing. Július Minka

Ing. Libor Kudláček

Výbor pro plán a rozpočet

poslanci:

Ing. Miroslav Téra

Vlastimil Sehnal

Miroslav Grebeníček

Ing. Vladimír Fojtík

Michal Geci

Doc. Ing. Rudolf Filkus

Ing. Jozef Baškay

Výbor branný a bezpečnostní

poslanci:

Rudolf Battěk

PHDr. Jiří Pospíšil

Jiří Šašek

Albert Černý

Alfréd Haško

PHDR. Ivan Marton

Zahraniční výbor

poslanci:

Michael Kocáb

Ing. Jan Vácha

Jana Petrová

Szilárd Samogyi

PHDr. Štefan Kováč

Pavol Kanis

Ing. Robert Harenčár

Mandátový a imunitní výbor

poslanci:

MUDr. Karol Hranai

Vasil Mohorita

Ing. Jan Vácha

Ladislav Vrba

Ing. Rudolf Battěk

Jana Petrová

Judr. Ernest Valko

Příloha 6

Uvolnění poslanců z výborů Sněmovny lidu

poslanci:

JUDr. Bartončík Josef z výboru ústavně právního
PHDR. Bartošková Věra z výboru pro sociální politiku
z výboru pro životní prostředí
Ing. Malý František z výboru pro kulturu a výchovu




Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP